Filmy zdrada, kłamstwo, relacja ojciec-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje zdrada, kłamstwo, relacja ojciec-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Homeland

7,5
Homeland to serial oparty na izraelskim formacie Prisoners of War. Amerykański żołnierz, którego uznano za zmarłego w Iraku, powraca do kraju po 8 latach od swojego zaginięcia. Kiedy euforia i emocje opadają, zaczynają się podejrzenia, czy faktycznie był amerykańskim bohaterem czy brał udział w planowaniu ataku terrorystycznego. Carrie Mathison (Claire DanesRomeo i Julia, Gwiezdny pył) oficer operacyjny CIA jest pod nadzorem po udziale w nieoficjalnej operacji w Iraku. W rezultacie zostaje przeniesiona do centrum antyterrorystycznego. Gdy była w Iraku dostała ostrzeżenie, że pewien amerykański więzień przeszedł na stronę Al-Quaidy. Kiedy Nicholas Brody (Damian LewisPowrót do życia, Kompania braci) amerykański żołnierz, zostaje uratowany po latach więzienia w Iraku, Carrie sądzi, że jest on tym, który przeszedł na stronę terrorystów. Gdy Brody wraca do domu jako bohater, Carrie robi wszystko, ignorując protokoły, by go zdemaskować.
Trzecia część z serii zapoczątkowana przez Stephena Sommersa. Tym razem akcja dzieje się na dalekim wschodzie, gdzie bohaterowie filmu zmierzą się z mumią pierwszego cesarza dynastii Qin, który został przeklęty przez czarodziejkę wieki temu...
Czwórka rodzeństwa po przejściach i burzach dorosłego życia, wraca do rodzinnego domu, zmuszona na tydzień ponownie zamieszkać pod jednym dachem.Towarzyszy im ich nadopiekuńcza matka, a także zbieranina małżonków oraz byłych i niedoszłych partnerów. W gronie najbliższych osób rozliczają się z przeszłością i problemami w związkach, co ostatecznie, za sprawą przezabawnych i wzruszających wydarzeń, prowadzi do odbudowania nadszarpniętych więzi. Pojednaniu towarzyszy chaos, radość, smutek oraz przebaczenie, których można doświadczyć tylko w rodzinie — tej samej, która z jednej strony doprowadza nas do szaleństwa, a z drugiej przypomina o tym, kim naprawdę jesteśmy i co w nas najlepsze.


Droga

7,2
Głównym bohaterem tego serialu, ukazującego życie codzienne w latach 70. XX wieku jest Marian Szyguła (Wiesław Gołas) – kierowca w bazie transportowej PKS. Jest to po trosze naiwny, po trosze niezaradny życiowo facet, który jednak w sytuacji ekstremalnej potrafi zachować „zimną krew” i całkiem zgrabnie, a przede wszystkim uczciwie, wybrnąć z trudnego położenia. Głęboko wierzy, że mimo pomyłek życiowych wyjdzie w końcu na prostą (porzucił kiedyś syna i jego matkę), i tym chętniej gotów jest pomóc każdemu, kogo spotyka na swej drodze, mimo że sam na owej pomocy nie zawsze wychodzi dobrze. Każdy z odcinków opowiada o innych sprawach i jest okazją do poznania nowych bohaterów.
Młody Ashfaque (Ajay Devgan) marzy o zostaniu bollywoodzką gwiazdą filmową. Dołącza do ulicznej grupy teatralnej, dzięki której rozwija swój warsztat aktorski i realizuje marzenia. Dostaje się do przemysłu filmowego, szybko zdobywa kolejne role i już jako Sameer Khan zostaje supergwiazdą. Sława i powszechny zachwyt wpływają na jego zachowanie. Mężczyzna zaczyna powoli tracić swoją tożsamość, sprzedaje się i zostaje egocentrycznym tchórzem.

Potop

7,6
Andrzej Kmicic przypadkowo podsłuchuje rozmowę szwedzkich dowódców i dowiaduje się, że kolejnym celem ich ataku jest jasnogórski klasztor i jego skarby.
Tajne stowarzyszenie, organizacja przestępcza o nazwie "Wampiry" terroryzuje Paryż. Mnożą się porwania, rozboje i zabójstwa. Metody działania policji są przestarzałe. Dziennikarz Philippe Guerande (Édouard Mathé) pracuje w gazecie światowej i właśnie jego przełożeni wysłali do zbadania zbrodni.
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…